МОН розробило план розвитку природничої освіти
Міністерством освіти і науки розроблений план заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти).
Відповідний проєкт документа винесений для громадського обговорення, що буде тривати до 26 жовтня.
План містить перелік заходів на період 2020-2027 років, виконання яких сприятиме розвитку природничо-математичної освіти в Україні.
Участь у виконанні плану візьмуть Міністерство освіти і науки, Національна академія педагогічних наук, заклади післядипломної педагогічної освіти, обласні та Київська міська держадміністрації, Український державний центр позашкільної освіти, Мала академія наук, органи місцевого самоврядування та громадські об’єднання.
Планується, що в рамках реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти в Україні будуть створені нові STEM-центри та STEM-лабораторії, також здійснюватиметься сприяння створенню закладів спеціалізованої освіти наукового спрямування, завдяки чому здобувачі освіти кожного регіону отримають можливість здобувати спеціалізовану освіту наукового спрямування.
Окрім того, має відбутись оновлення дизайну пришкільних ділянок, що дозволить проводити на них ботанічні, астрономічні і метеорологічні спостереження та досліди.
Для батьків дітей будуть створені переліки закладів освіти, що впроваджують STEM-освіту.
Також Міністерство освіти планує розробити новий зміст природничо-математичної освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти, зокрема, державні стандарти, навчальні програми предметів та інтегрованих курсів, курсів за вибором, навчальних програм гуртків, секцій та інших творчих об’єднань.
Важливою частиною плану є організація роботи з проведення профорієнтаційних заходів для здобувачів освіти за форматом популярних проектів «Професії майбутнього», STEM-тижнів, інженерних тижнів тощо; проведення конкурсів, турнірів, олімпіад, інших змагань, літніх шкіл для здобувачів освіти та педагогічних працівників.
Національна академія педагогічних наук планує розробити цикл відеолекцій для вчителів фізики, математики і початкових класів з проблематики природничо-математичної освіти, а також розробити навчальні матеріали та методичні рекомендації для вчителів з підготовки здобувачів освіти до участі у міжнародному освітньому дослідженні PISA.
За визначенням Міністерства освіти і науки реалізація цих та інших напрямів державної освітньої політики щодо реалізації завдань розвитку природничо-математичної освіти має сприяти формуванню новітніх STEM-компетентностей громадян та підготувати фахівців нової генерації, здатних до засвоєння знань і розробки та втілення новітніх технологій.